Tarasy

„Taras stanowi podstawowy element w wielu budynkach. Dobrze zaprojektowany jest ciekawym i funkcjonalnym dopełnieniem nieruchomości. Już nie tylko luksusowe domy mogą się pochwalić tą dodatkową przestrzenią, ale również niewielkich rozmiarów budynki coraz częściej otwierają się na ogród. Taras może pełnić wiele ról, zarówno, jako miejsce odpoczynku, wspólnego śniadania, a nawet jako przestrzeń do wspólnych zabaw. Jedyne, co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.
Domy parterowe, które z reguły są niewielkich rozmiarów świetnie komponują się z tarasem. Pozwala on, bowiem zyskać dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać, jako przedłużenie salonu lub jadalni. Decydując się na taras powinniśmy przede wszystkim skupić się na jego odpowiedniej lokalizacji. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie go z południowej strony budynku, tak aby był w osłonecznionym miejscu. W przypadku większych domów jednorodzinnych, tarasem można objąć cały narożnik budynku lub utworzyć go z dwóch stron. Da to doskonałą możliwość zaaranżowania przestrzeni, by w jak najlepszy sposób spełniała oczekiwania rodziny. Planując stworzenie tarasu powinniśmy pamiętać, że również nasi goście będą z niego korzystać, dlatego wyjście powinno być od strony salonu lub jadalni. Dzięki dużym drzwiom balkonowym zyskamy więcej światła w domu oraz lepszy widok na ogród.
Ciekawym rozwiązaniem jest zadaszenie części tarasu, tworząc tym samym swoistą kontynuacje naszego pokoju. Ten pomysł sprawdzi się przede wszystkim w sytuacji, gdy będziemy chcieli z niego skorzystać podczas brzydkiej pogody. Dodatkowo będziemy mogli ustawić niebanalne meble w tym stół do rodzinnych posiłków. W zależności od stylistyki domu, taras możemy w dowolny sposób modelować. Dostępnych jest wiele materiałów, od drewna po stal, które nadadzą mu niepowtarzalnych charakter. Z dodatkiem kwiatów i innych dodatków można stworzyć ciekawą przestrzeń, która będzie doskonałym miejscem do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Również nasz dom jednorodzinny zyska dzięki tarasowi przytulny wygląd, a salon optycznie się powiększy.”